Wizyta biskupa Tadeusza Pikusa w naszym gimnazjum

Siódmy listopada 2016 roku z całą pewnością na trwałe zapisze się na kartach historii Gimnazjum w Miedznie,  pozostając przez długi czas w pamięci zarówno uczniów, jak i nauczycieli oraz pracowników oświaty. Tego właśnie dnia gościliśmy w naszej szkole biskupa diecezji drohiczyńskiej, Tadeusza Pikusa.

Przygotowania do wizyty tak znamienitej osobistości trwały przez długi czas: wszyscy zaangażowali się w różne akcje – część osób wzięła udział w części artystycznej, inni śpiewali pieśni powitalne. Wszystko to po to, aby w tym szczególnym dniu każdy szczegół wyszedł jak najlepiej.

I w końcu nadszedł: od samego rana dało się wyczuć tę wyjątkową atmosferę towarzyszącą ludziom podczas szczególnych wydarzeń. Biskup zawitał do nas w godzinach przedpołudniowych: został powitany śpiewem uczniów, a następnie – słowami Pani Dyrektor oraz dwoma przedstawicielami uczniów, którzy wręczyli naszemu znamienitemu gościowi kwiaty oraz tomik poezji – którego autorami byli absolwenci oraz są obecni uczniowie naszej szkoły. Następnie odegrana została część artystyczna: pokazano w niej istotę szczęścia w naszym życiu, a także zaprezentowano talenty wokalne uczniów. Później, biskup wygłosił krótkie, acz bogate w niezwykle ważne treści przemówienie i pobłogosławił nas. Pożegnany został podobnie jak przywitany – po odśpiewanym hymnie szkoły, uczniowie zaprezentowali kolejną pieśń. Na sam koniec, Ekscelencja został zaproszony na poczęstunek razem z nauczycielami.

Jak było już wspomniane na początku – dzień ten z całą zapadnie na długo w pamięć każdemu z uczestników owego wydarzenia. Z kolejną pamiątką w plecaku doświadczeń z Gimnazjum im. bł. Jana Pawła II w Miedznie, śmiało możemy ruszać w dalszą drogę, z całą pewnością o wiele lepiej będzie nam się szło przez drogę zwaną Życiem – doświadczenia takie jak to z całą pewnością są bardzo potrzebne i wyjątkowe, dlatego też należy je celebrować i pielęgnować, aby nie odpłynęły głęboko w niepamięć.