Dzień Dziecka

Początki Międzynarodowego Dnia Dziecka wiążą się z Światową Konferencją na Rzecz Dobra Dzieci, która odbyła się w Genewie w 1925 r. Wszystko zaczęło się od historycznego już zdania:

„Mężczyźni i kobiety wszystkich narodowości uznają, że ludzkość powinna dać dziecku wszystko, co posiada najlepszego i stwierdzają, że ciążą na nich, bez względu na rasę, narodowość i wyznanie – wyspecyfikowane następnie obowiązki”. W Polsce święto dzieci obchodzone jest począwszy od 1952r.

Dnia 1 czerwca 2016r. w naszej szkole odbył się dzień sportu z okazji Dnia Dziecka. Impreza przebiegła pomyślnie.

Na samym początku uczniowie zgromadzili się w swoich klasach, aby nauczyciele mogli sprawdzić obecność oraz omówić sprawy organizacyjne. Następnie wszyscy udali się na apel, gdzie poinformowano nas o konkurencjach sportowych, w jakich każda klasa miała wziąć udział.

Po apelu udaliśmy się na Orlika. Każdą klasę w zawodach reprezentowało 5 dziewcząt i 5 chłopców. Wyniki były następujące:

• Sztafeta-pociąg: I miejsce chłopcy klasa 3a, I miejsce dziewczęta klasa 3a
  • Rzut butem: I miejsce chłopcy klasa 2, I miejsce dziewczęta klasa 3a
  • Strzały do bramki: I miejsce chłopcy klasa 1a, I miejsce dziewczęta klasa 3b
  • Skoki w workach: I miejsce chłopcy klasa 3b, I miejsce dziewczęta klasa 1a
  • Przeciąganie liny : I miejsce klasa 3a
  • Piłka nożna-chłopcy: I miejsce chłopcy klasa 3a
  • Siatkówka-dziewczęta: I miejsce klasa 3b

W ogólnej klasyfikacji zawodów sportowych ZWYCIĘŻYŁA KLASA 3A. Serdeczne gratulacje dla uczniów i wychowawcy.

Po zakończonych rozgrywkach nadszedł czas na ognisko. Wszyscy uczniowie zjedli smacznie kiełbaski, a następnie udali się na apel podsumowujący ich święto. Każdy uczeń powrócił do domu z uśmiechem na twarzy.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom za organizację i możliwość świętowania tego dnia.